News
All news
Столичен Куклен Театър отличи най-добрите куклени актьори за 2016 г.
Столичен Куклен Театър отличи най-добрите куклени актьори за 2016 г.
На специална церемония организирана от Столичен Куклен Театър, АКТ УНИМА България и Съюз на артистите за 7-ми пореден път беше връчена награда „СИВИНА“ 2016 за млад талант в областта на кукленото изкуство. Статуетката и награ...
Ticket office: 02/988 54 16
24
12.00
55 min.
GOLDY - THE GOLDEN GIRL
GOLDY - THE GOLDEN GIRL
Bulgarian folklore tale
Director: Todor Vulov
Scenography: Stefka Kyuvlieva
Musical picture: Elena Metodieva, Teodora Shipkovenska

Cast: Galina Savova, Nella Hadzhieva, Vencislava Asenova, Hristo Dimitrov
30
10.30 & 12.00
55 min.
The Fisherman and The Golden Fish
The Fisherman and The Golden Fish
Based on tale of Alexander S. Pushkin
Copyright show: Magdalena Miteva
Dramatization and directing: Magdalena Miteva
Stage and puppet design: Magdalena Miteva
Music: Vlado Kovachev

Cast: Galina Veselinova, Vencislava Asenova, Stefan Dimitrov, Dimitar Ivanov
buy ticket
30
19.30
55 min.
play
for adults
EXUVIA - guests MAGISCH THEATERTJE – MAASTRICHT, NETHERLANDS
EXUVIA - guests MAGISCH THEATERTJE – MAASTRICHT, NETHERLANDS
THERE IS NO LANGUAGE BARRIER
Idea and direction: Charlotte Puijk-Joolen
Stage and puppet design: Charlotte Puijk-Joolen, Ananda Puijk
Music: Jur de Vries
: Singer : Kevin Skelton

Cast: Charlotte Puijk-Joolen, Ananda Puijk, Dönci Bànki
buy ticket
October
01
10.30 & 12.00
50 min.
THE THREE LITTLE PIGS
THE THREE LITTLE PIGS
Director: Venelin Kyosev
Scenography: Maya Petrova
Music: Hajgashot Agasyan

Cast: Anelia Nicheva, Nella Hadzhieva, Elena Rusalieva, Todor Dimitrov, Mimi Jordanova
buy ticket
October
06
19.00
90
family
play
The Japanese seasons
The Japanese seasons
Ichinosuke Umekava
buy ticket
October
10
19.00
120 min.
play
for adults
Avenue Q
Avenue Q
Based on an Original Concept by Robert Lopez and Jeff Marx

Cast: Kamen Asenov, Vencislava Asenova, , , , , , ,
buy ticket
October
15
10.30 & 12.00
50 min.
Puss in Boots
Puss in Boots
Charles Perrault
Dramatization and directing: Teodora Popova
Scenography: Natalia Gocheva
Music: Misho Shishkov

Cast: Elena Rusalieva, Ivet Lazatova - Torosyan, Kamen Asenov, Todor Dimitrov
buy ticket
October
18
11.00
35 min.
Smile!
Smile!
Directed by Maria Banova
Director: Maria Banova
Calisthenics: Anna Pampulova
Music: Dimo Stoyanov (P.I.F.)

Cast: Vania Kamianska, , Stefan Dimitrov,
buy ticket
October
21
10.30, 12.00 & 17.00
50 min.
PETER PAN
PETER PAN
Dramatization: Majya Encheva, Konstantin Karakostov, Bonyo Lungov
Lyrics: Valeri Petrov
Production: Bonyo Lungov
Director: Majya Encheva, Konstantin Karakostov
Stage and puppet design: Dilyana Purvanova
Music: Misho Shishkov

Cast: Galina Savova, Georgi Stoyanov, Elena Rusalieva, Ivet Lazatova - Torosyan, Kamen Asenov, Marieta Petrova, Mimi Jordanova, Nella Hadzhieva, Rumen Ugrinski, Rumeliya Znamenova, Cvetoslava Simeonova, , , ,
buy ticket
October
22
10.30 & 12.00
50 min.
THE THREE LITTLE PIGS
THE THREE LITTLE PIGS
Director: Venelin Kyosev
Scenography: Maya Petrova
Music: Hajgashot Agasyan

Cast: Anelia Nicheva, Nella Hadzhieva, Elena Rusalieva, Todor Dimitrov, Mimi Jordanova
buy ticket
October
25
11.00
35 min.
BABY’S PLAY
BABY’S PLAY
Director: Elza Laleva
Scenography: Dimitur Dimitrov, Stefka Kyuvlieva
Music: Kristian Boyadzhiev
Puppets: Stefka Kyuvlieva
Consultant: Petia Atanasova - psychologist

Cast: Galina Savova, Vencislava Asenova, Cvetoslava Simeonova
buy ticket
October
26
19.00
120 min.
play
for adults
Avenue Q
Avenue Q
Based on an Original Concept by Robert Lopez and Jeff Marx

Cast: Kamen Asenov, Vencislava Asenova, , , , , , ,
buy ticket
October
28
10.30, 12.00 & 17.00
50 min.
MOWGLI
MOWGLI
based on the novel by Rudyard Kipling
Director: Bonyo Lungov
Adaptation: Bonyo Lungov, Petur Kovachev
Play and musical environment: Bonyo Lungov
Stage and puppet design: Hanna Shvarc

Cast: Marieta Petrova, Elena Rusalieva, , Zdravko Dimitrov, Nella Hadzhieva, Galina Savova, Rumen Ugrinski, ,
buy ticket
October
29
10.30 & 12.00
55 min.
THE CURIOUS LITTLE ELEPHANT
THE CURIOUS LITTLE ELEPHANT
Rudyard Kipling
Stage adaptation and staging: Todor Vulov
Scenography: Stefka Kyuvlieva
Music: Elena Metodieva

Cast: Maia Bejanska, Galina Savova, Elena Rusalieva, Marieta Petrova, Kamen Asenov, Georgi Stoyanov
buy ticket
Партньори