BG EN
Начало  /  Програма

pic6
Програма
вижте какво сме приготвили за вас и вашите деца
Предишен
месец
Месечна програма
Септември 2014
Следващ
месец
Салон ул.Гурко 14 Салон ул.Я.Сакъзов 19
ПВСЧПСН
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
23
26
29
     
Програма
Септември / Октомври 2014

1030 и 1630 ч `
Септември
16
ЖАБОКЪТ ПРИНЦ
logo355 по Братя Грим

Драматизация - Веселин Бойдев, Тодор Вълов
Постановка – Тодор Вълов
Сценография, кукли и костюми - Стефка Кювлиева
Музикална адаптация по музика на В. А. Моцарт - Пламен Мирчев - Мирона

Участват:
Нелла Хаджиева
Мими Йорданова
Ивет Лазарова
Стефан Димитров

1100 и 1630 ч/за 1100 НЯМА БИЛЕТИ/
Септември
16
H2O HELIOS THEATER – Германия
logo370

Режисьор и продуцент: Барбара Кьолинг
Сценография: Майкъл Лурс, Барбара Кьолинг
Музика: Роман Д. Мецнер

Участват: Майкъл Лурс, Марко Вернер, Холгър Куек

1830 ч ОТКРИВАНЕ ПРЕД НДК !!!
Септември
16
КАРНАВАЛЕН БУЛЕВ"АРТ" ТЕАТЪР "ЖАР" КЛОУНИ И КУКЛИ
logo383 ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА !!!

Концепция: Елена Пап и Пламен Георгиев
Режисьор: Елена Пап

Участват: международен творчески и артистичен екип на ЖАР ТЕАТЪР (България, Франция, Латвия, Украйна, Йордания)

1930
Септември
16
КАТАСТРОФА AGRUPACION SENOR SERRANO – Испания
logo375 Алекс Серано и По Паласио

Алекс Серано и По ПаласПо идея на Алекс Серано и По Паласиo
Асистент режисьор и изпълнителен продуцент: Барбара Блоин
Интерактивно видео: Марти Санчес-Фибла
Маски: Силвия Делегно
Музика: Роджър Коста
Пее: Сузана Абелан
Консултант на проекта: Виктор Молина

С участието на: Диего Анидо, Марти Санчес-Фибла, Алекс Серано и По Паласио
 


1030
Септември
17
МАЛКИ ВЪЛШЕБНИЦИ
logo362 По мотиви от произведения на Джани Родари

Постановка: Вера Стойкова
Сценография: Свила Величкова
Музика: Христо Намлиев

В ролите участват с авторски идеи: Красимир Добрев, Евгения Василева, Гергана Господинова, Боян Стоянов

Снимки Сашо Анастасов

1100 и 1630 ч в театър София
Септември
17
H2O HELIOS THEATER – Германия
logo370

Режисьор и продуцент: Барбара Кьолинг
Сценография: Майкъл Лурс, Барбара Кьолинг
Музика: Роман Д. Мецнер

Участват: Майкъл Лурс, Марко Вернер, Холгър Куек

1700 ч в театър ателие 313
Септември
17
МАШИНАТА ЯН БИБИЯН
logo361 По мотиви от "Ян Бибиян" от Елин Пелин

Адаптация и режисура: Петър Пашов-младши
Сценография: Димитър Димитров и Петя Димитрова
Музика и музикално оформление: Петър Пашов-младши

Участват: Милена Миланова, Стефан Димитров, Тодор Нисторов, Даниел Русев


1800 ч
Септември
17
ПРЕМИЕРА НА КНИГАТА
logo382 проф.Славчо Маленов и Иван Иванов

Професор Славчо Маленов - преподавател в НАТФИЗ.

Иван Иванов - професионален осветител, от 2014 заместник директор по техническите въпроси в СКТ

1930 ч
Септември
17
ЕСКОРИАЛ
logo366 По Мишел дьо Гелдерод

Режисьор: Веселин Бойдев
Композитор: Петър Цанков
Сценография и кукли: Ива Гикова и Ивайло Николов

Участват: Димитър Николов, Добрин Добрев-Додо, Мария Димитрова, Ивайло Иванов
 


2030 ч пред Народен театър
Септември
17
БЕСТИЕР MALABAR – Франция
logo379

Режисьор: Силвестър Жамет
Музика: Тиери Мерсие-Жадо
Сценография и костюми – Театър Малабар, Силвестър Жамет

 


1030 ч
Септември
18
ALKRITO – Германия ПРИНЦЕСАТА С ЖАБЕШКА ГЛАВA /БИЛЕТИТЕ СА ИЗЧЕРПАНИ/
logo371 Сабине Санз

Автор: Сабине Санз
Постановка : Александър Бетов
Сценография, костюми и музика: Александър Бетов

Участват: Доминк Мона Гутес и Михаел Халби

1100 ч
Септември
18
ХЕНЗЕЛ И ГРЕТЕЛ
logo345 по Братя Грим

Сценична версия, драматургия и постановка - Съни Сънински
Костюми - Свила Величкова
Сценография и мултимедия - Никола Налбантов
Музика - Мишо Шишков

Участват: /по азбучен ред/ Ана-Мария Лалова, Венцислава Асенова, Елена Русалиева, Станимир Гъмов, Цветослава Симеонова,Галина Савова

За деца над 5 г.

Продължителност 55 мин.


1100 ч
Септември
18
БЕСТИЕР MALABAR – Франция
logo379

Режисьор: Силвестър Жамет
Музика: Тиери Мерсие-Жадо
Сценография и костюми – Театър Малабар, Силвестър Жамет

 


1700 ч в театър ателие 313
Септември
18
МАШИНАТА ЯН БИБИЯН
logo361 По мотиви от "Ян Бибиян" от Елин Пелин

Адаптация и режисура: Петър Пашов-младши
Сценография: Димитър Димитров и Петя Димитрова
Музика и музикално оформление: Петър Пашов-младши

Участват: Милена Миланова, Стефан Димитров, Тодор Нисторов, Даниел Русев


1900 ч
Септември
18
ТАЛИТА КУМ RISERVA CANINI – Италия
logo381 Марко Феро, Валерия Сакко

Автор: Марко Феро, Валерия Сакко
Музика: Лука Маусери, Елеонора Пелегрини, Стефано де Понти
Звук: Стефано де Понти
Кукли: Валерия Сакко
Продуцент: Театър Riserva Canini

Участва: Валерия Сакко


2030 ч пред НДК
Септември
18
МАКБЕТ TEATER BURO PODROZY – Полша
logo378 По Уилям Шекспир

Режисьор: Павел Шкотак
Музика: Вики Новиков
Дизайн: Teatr Biuro Podróży and Iza Kolka

1030 ч
Септември
19
ALKRITO – Германия ПРИНЦЕСАТА С ЖАБЕШКА ГЛАВA /БИЛЕТИТЕ СА ИЗЧЕРПАНИ/
logo371 Сабине Санз

Автор: Сабине Санз
Постановка : Александър Бетов
Сценография, костюми и музика: Александър Бетов

Участват: Доминк Мона Гутес и Михаел Халби

1600 ч
Септември
19
БЕБЕШКА ПИЕСА
logo352 Елза Лалева

Автор и режисьор: Елза Лалева
Консултант - психолог: Петя Атанасова
Сценография: Димитър Димитров и Стефка Кювлиева
Кукли: Стефка Кювлиева
Музика: Кристиян Бояджиев

Участват: Галина Савова, Венцислава Асенова, Цветослава Симеонова



За деца до 4 г.

Продължителност 35 мин.


1730 ч
Септември
19
ГУШНИ КУТРЕТО PIKI – Словакия
logo380 Даниел Пенак, Катерина Аулитисова

Автор: Даниел Пенак, Катерина Аулитисова
Музика: Андрей Калинка
Сценография: Маркета Плаша
Режисьор: Катерина Аулитисова, Любомир Пиктор

Участват: Катерина Аулитисова, Любомир Пиктор


2000 ч
Септември
19
ТАБУЛА РОСА HOP SIGNOR PUPPET THEATRE – Гърция
logo376 Евгения Тичлия

Автор: Евгения Тичлия
Режисьор: Евгения Тичлия
Сценография: Евгения Тичлия, Танос Сиорис


Участват: Евгения Тичлия, Танос Сиорис


2100 ч руините на ротонда "Св Георги"
Септември
19
ПАМЕТТА НА ОГЪНЯ - ТЕАТЪР ЖАР
logo384 Елена Пап и Пламен Радев

Концепция и сценарий: Елена Пап и Пламен Радев
Режисура, постановка и сценична среда: Елена Пап
Музика: Силдар Борисов - Дари и Йордан Владев
Дизайнерски екип /костюми и маски/: Нина Лопес ле Галиард /Франция/, Жустин Кастел /Франция/, Елена Пап и Пламен Радев
Хореография: Диана Иванова и Елена Пап
Дизайн на огнените ефекти и атракциони: Данчо Колев, Елена Пап
Експерт "работа с огън и сигурност": Данчо Колев

 
Изпълнители:

Анна Соколова /Украйна/; Антон Хасан /България/; Ахмад Алжгул /Йордания/; Давид Колев, Данчо Колев, Диана Иванова, Диана Петрова, Елена Пап, Жан Илиев /България/; Константинс Фьодоровс /Латвия/; Мохаммад Ахмаро /Йордания/; Нина Лопез Ле Галиард /Франция/; Пламен Радев, Цветелина Радева /България/

Сътрудник /логистика и организация/: Иван Недялков





1030 и 1200 ч
Септември
20
ДЖУДЖЕТО ДЪЛГОНОСКО
logo342 Юрий Дачев по приказката на Вилхелм Хауф

Драматизация - Юрий Дачев
Режисьор - Бисерка Колевска
Сценография - Свила Величкова
Музика - Михаил Шишков
 
Участват: Иван Кордов, Ана – Мария Лалова, Евгения Ангелова, Елица Петкова, Атанас Махнев
 

1100 и 1630 ч в театър Възраждане
Септември
20
ТУРЛУТУТУ СЛОВЕНИЯ
logo374 TURLUTUTU LJUBLJANA, SLOVENIA

Автор: Ерве Тюле
Режисьор: Матиа Солце
Драматургия: Матея Бижак Петит
Художествено осветление: Матиа Солце
Кукли: Силвиан Моро, Изток Бобич, Сандра Бирюков, Полона Черне, Лариса Кажич, Зоран Сръдич

Участват: Мая Куншич, Жулиет Моро

LUTKOVNO GLEDALISCE LJUBLIJANA – Словения
 

 


1100 ч в парка "Вл Заимов"
Септември
20
СЛАГЛАЙН - България
logo368

Участват: Серафим Захариев и Атанас Андев

20 и 21 септември, 11.00ч. Парк „Заимов”.  Акробатично шоу
 

 


1100 ч театър 199
Септември
20
НЕРОДЕНА МОМА
logo364 По българска народна приказка

Драматизация и сценична идея: Симона Нанова
Режисьор: Христина Арсенова
Сценография: Десислава Петкова
Кукли: Емилия Ковачева
Музика: Група Орфика

Участва:  Симона Нанова

1630 ч
Септември
20
РЪКОПЛЕЩЕНЕ
logo365 Румен Гаванозов

Идея, музикално оформление и режисура: Румен Гаванозов
Сценография: Станислава Кръстева

Участват: Маргарита Костова, Валентина Хамамджиева, Ася Димитрова, Биляна Бозинарева 

1930 ч театър 199
Септември
20
КОЛЕКЦИОНЕРКАТА
logo367 От Радослав Чичев

Режисура: Катя Петрова
Сценография: Рин Ямамура
Музика: Христо Йоцов

Моноспектакъл на Мая Бежанска.
 
 

2100 ч
Септември
20
ТАБУЛА РОСА HOP SIGNOR PUPPET THEATRE – Гърция
logo376 Евгения Тичлия

Автор: Евгения Тичлия
Режисьор: Евгения Тичлия
Сценография: Евгения Тичлия, Танос Сиорис


Участват: Евгения Тичлия, Танос Сиорис


1100 ч
Септември
21
ЖЪЛТО
logo363 От Петър Тодоров и Десислава Минчева

Режисьор и продуцент: Петър Тодоров
Консултант: Д-р Здравка Янева, детски психолог
Художник: Николина Костова-Богданова
Хореограф: Галина Борисова
Музикална среда: Десислава Минчева
Музикални педагози: Петя Кучмова, Петя Диманова, Иван Пичуров и Елко Делиев
Изработка на костюм: Шивашко ателие „Гущера"

Участва: Десислава Минчева

 


1100 ч в парка "Вл Заимов"
Септември
21
СЛАГЛАЙН - България
logo368

Участват: Серафим Захариев и Атанас Андев

20 и 21 септември, 11.00ч. Парк „Заимов”.  Акробатично шоу
 

 


1100 ч в парка "Вл Заимов" до Сфумато
Септември
21
AERECHO – Гърция ГОРСКАТА НИМФА
logo373 По идея на Корина Лателис

Идея, режисура сценография и костюми: Корина Лателис
Композитор и музикално изпълнение на живо: Костас Манцорос, Никос Харизанос

Участват: Корина Лателис, Костас Манцорос, Никос Харизанос


1200 ч
Септември
21
ХЕНЗЕЛ И ГРЕТЕЛ
logo345 по Братя Грим

Сценична версия, драматургия и постановка - Съни Сънински
Костюми - Свила Величкова
Сценография и мултимедия - Никола Налбантов
Музика - Мишо Шишков

Участват: /по азбучен ред/ Ана-Мария Лалова, Венцислава Асенова, Елена Русалиева, Станимир Гъмов, Цветослава Симеонова,Галина Савова

За деца над 5 г.

Продължителност 55 мин.


1230 ч
Септември
21
БАСНИТЕ НА ЛАФОНТЕН
logo349 От Жан дьо Лафонтен

Режисьор :  Бисерка  Колевска
Сценограф : Свила Величкова
Музика : Мишо Шишков

Участват: Александра Енева
Неделина Роселинова
Делян Кьосев
Ивайло Енев


1730 ч в театър Българска армия
Септември
21
ТЕАТЪР DRAK – Чехия ПОСЛЕДНИЯТ ТРИК НА ЖОРЖ МЕЛИЕ
logo372 Доменика Шпалкова

 
Автор: Доменика Шпалкова
Режисьор: Иржи Хавелка
Сценография: Марек Закостелески

Участници: Йохана Ванюсова, Душан Хребичек, Ян Попела, Лудек Смадиш, Реди Вавра


1930 ч
Септември
21
БУРЯТА
logo339 от У. Шекспир

Сценична версия и постановка - Катя Петрова
Кукли и сценография - Рин Ямамура
Музика - Христо Йоцов

Участват : Георги Спасов, Мая Бежанска,
Румен Угрински, Георги Стоянов,
Камен Асенов, Румен Гаванозов,
Димитър Тодоров, Мариета Петрова,
Димитър Иванов



1030 ч
Септември
22
АЗ? ПАЛЕЧКО OPLA – Италия
logo377 Евелина Першорова

Автор и режисьор: Евелина Першорова
Сценография и костюми: Свила Величкова.

Участва:  Евелина Першорова

 


1600 ч парк "Вл Заимов" до театър Сфумато
Септември
22
AERECHO – Гърция ГОРСКАТА НИМФА
logo373 По идея на Корина Лателис

Идея, режисура сценография и костюми: Корина Лателис
Композитор и музикално изпълнение на живо: Костас Манцорос, Никос Харизанос

Участват: Корина Лателис, Костас Манцорос, Никос Харизанос


1630 ч
Септември
22
ЖЪЛТО
logo363 От Петър Тодоров и Десислава Минчева

Режисьор и продуцент: Петър Тодоров
Консултант: Д-р Здравка Янева, детски психолог
Художник: Николина Костова-Богданова
Хореограф: Галина Борисова
Музикална среда: Десислава Минчева
Музикални педагози: Петя Кучмова, Петя Диманова, Иван Пичуров и Елко Делиев
Изработка на костюм: Шивашко ателие „Гущера"

Участва: Десислава Минчева

 


1730 ч в театрална работилница Сфумато
Септември
22
NO MOVEMENT NO SOUND
logo369 от Мариета Петрова, Александър Митрев, Ида Даниел и Тодор Стоянов

По идея и режисура на Ида Даниел
Кinekt програмиране и светлина  от Тодор Стоянов
Костюми от Даниела Иванова

С участието на Мариета Петрова и Александър Митрев

1930 ч и 2030 ч ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА !!
Септември
22
НЯКОИ МОГАТ, ДРУГИ - НЕ !
logo353 От Теди Москов и Симон Еди Шварц

Сценично решение и текст на песните - Симон Еди Шрарц
Режисура и хореография – Борис Радев
Сценография – Ханна Шварц
Музика – Христо Йоцов
Със специалното участие на Поли Генова
Музика на живо в изпълнение на - Ангел Николов и Димитър Горчаков
Пеят и играят – Поли Генова, Станимир Гъмов, Румен Угрински, Мариета Петрова и Камен Асенов

За деца над 6 г.

Продължителност 50 мин.


1100 и 1630 ч
Септември
24
БЕБЕШКА ПИЕСА
logo352 Елза Лалева

Автор и режисьор: Елза Лалева
Консултант - психолог: Петя Атанасова
Сценография: Димитър Димитров и Стефка Кювлиева
Кукли: Стефка Кювлиева
Музика: Кристиян Бояджиев

Участват: Галина Савова, Венцислава Асенова, Цветослава Симеонова



За деца до 4 г.

Продължителност 35 мин.


1930 ч
Септември
25
РАЗКАЗИ ОТ БЪЧВАТА
logo294 авторски моноспектакъл на Димитър Иванов

Авторски моноспектакъл на Димитър Иванов.

Режисьор: Димитър Стефанов

сценография: Димитър Димитров, Полина Христова и Йордан Иванов

 

Спектакъл за възрастни

Продължителност - около 60 минути  


1200 ч
Септември
27
БОРИЗМЕЙКО
logo258 Славчо Маленов

Режисьор - Славчо Маленов
Сценография и кукли - Силва Бъчварова
Музика - Владимир Джамбазов
Кукломайстор - Мариян Сейков
Участват:  Елена Русалиева, Нелла Хаджиева, Анелия Ничева, Станимир Гъмов, Здравко Димитров, Тодор Димитров
 
Представление за деца над 4 год.
Продължителност - около 50 мин.  

1200 ч
Септември
27
О, КОЛКО ХУБАВО Е В ПАНАМА
logo322 по оригинала на Янош

Сценична адаптация и режисура: Румен Гаванозов
Сценография и кукли: Станислава Кръстева
Музика: Христо Намлиев

Участват: Мая Бежанска и Румен Гаванозов

За деца над 5 г.

Berlin 2013, Janosch film & medien AG

1630 ч
Септември
27
В ЛУННАТА СТАЯ
logo275 от Валери Петров

Постановка – Петър Пашов
Сценография – Силва Бъчварова
Музика – Петър Цанков
 
Участват:
Венцислава Асенова, Здравко Димитров, Камен Асенов, Христо Димитров, Явор Гигов
 
Представление за деца над 5 год.
Продължителност - около 60 мин.  

1200 ч
Септември
28
НЯКОИ МОГАТ, ДРУГИ - НЕ !
logo353 От Теди Москов и Симон Еди Шварц

Сценично решение и текст на песните - Симон Еди Шрарц
Режисура и хореография – Борис Радев
Сценография – Ханна Шварц
Музика – Христо Йоцов
Със специалното участие на Поли Генова
Музика на живо в изпълнение на - Ангел Николов и Димитър Горчаков
Пеят и играят – Поли Генова, Станимир Гъмов, Румен Угрински, Мариета Петрова и Камен Асенов

За деца над 6 г.

Продължителност 50 мин.


1200 ч
Септември
28
ЖАБОКЪТ ПРИНЦ
logo355 по Братя Грим

Драматизация - Веселин Бойдев, Тодор Вълов
Постановка – Тодор Вълов
Сценография, кукли и костюми - Стефка Кювлиева
Музикална адаптация по музика на В. А. Моцарт - Пламен Мирчев - Мирона

Участват:
Нелла Хаджиева
Мими Йорданова
Ивет Лазарова
Стефан Димитров

1930 ч
Септември
30
ЖИВАК
logo310 от Димитър Живков

Гостува продуцентска къща КРЕДИ АРТЕ
Режисьор - Димитър Стефанов
Художник - Димитър Димитров
Композитор - Мартин Каров
Фотограф - Владислав Христов

Текст и изпълнение - Димитър Живков

виж цялата програма >

adv
ХЕЛИДРА
HELIDRA е уникален проект на сътрудничество между четири различни вида театрални компании от Гърция, Полша, Франция и Столичен Куклен Театър, осъществяващи представления на открито.

повече >
adv
ПАНАИР НА КУКЛИТЕ…
ОЧАКВАЙТЕ! МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ ЗА УЛИЧЕН И КУКЛЕН ТЕАТЪР “ПАНАИР НА КУКЛИТЕ 2014” от 16 до 22 септември, София

повече >