СТОЛИЧЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР ГРАБНА ПЕТ НАГРАДИ ОТ ФЕСТИВАЛА „ЗЛАТНИЯТ ДЕЛФИН“
СТОЛИЧЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР ГРАБНА ПЕТ НАГРАДИ ОТ ФЕСТИВАЛА „ЗЛАТНИЯТ ДЕЛФИН“
  С пет награди от Международния куклен фестивал "Златният делфин" се завърна Столичен куклен театър. Журито на 17-то издание на фестивала беше с председател театроведът Красимира Филипова и членове режисьорът Георги Ми...
Билетна каса: 02/988 54 16
Октомври
18
11.00
35 мин.
Усмихни се! - играе се в салона на ул."Гурко"14 СКТ
Усмихни се! - играе се в салона на ул."Гурко"14 СКТ
По идея на Кирякос Аргиропулос. Авторски спектакъл на Мария Банова
Режисьор: Мария Банова
Пластика: Анна Пампулова
Музика: Димо Стоянов (P.I.F.)

Участват: Ваня Камянска, Диляна Спасова, Стефан Димитров, Стоян Дойчев
купи билет
Октомври
21
10.30, 12.00 и 17.00
50 мин.
Питър Пан
Питър Пан
По Джеймс М. Бари
Драматизация: Майя Енчева, Константин Каракостов, Боньо Лунгов
Текст на песните: Валери Петров
Постановка: Боньо Лунгов
Режисьор: Майя Енчева, Константин Каракостов
Сценография и кукли: Диляна Първанова
Музика: Мишо Шишков

Участват: Галина Савова, Георги Стоянов, Елена Русалиева, Ивет Лазарова – Торосян, Камен Асенов, Мариета Петрова, Мими Йорданова, Нелла Хаджиева, Румен Угрински, Румелия Знаменова, Цветослава Симеонова, Ирен Лазарова, Мариан Рангелов, Любомир Генчев, Таня Етимова
купи билет
Октомври
22
10.30 и 12.00
50 мин.
Трите прасенца
Трите прасенца
Автор и режисьор Венелин Кьосев
Режисьор: Венелин Кьосев
Сценография: Мая Петрова
Музика: Хайгашот Агасян

Участват: Анелия Ничева, Нелла Хаджиева, Елена Русалиева, Тодор Димитров, Мими Йорданова
купи билет
Октомври
22
19.00
представление
за възрастни
Записки от подземието
Записки от подземието
Ф.М.Достоевски
Режисьор: Стефан Димитров
Сценография и костюми: Петя Димитрова, Димитър Димитров
Превод: Лиляна Минкова

Участват: Мила Коларова, Тигран Торосян
купи билет
Октомври
25
11.00
35 мин.
Бебешка пиеса
Бебешка пиеса
От Елза Лалева
Режисьор: Елза Лалева
Сценография: Димитър Димитров, Стефка Кювлиева
Музика: Кристиян Бояджиев
Кукли: Стефка Кювлиева
Консултант: Петя Атанасова - психолог

Участват: Галина Савова, Венцислава Асенова, Цветослава Симеонова
купи билет
Октомври
26
19.00
120 мин.
представление
за възрастни
Авеню Q
Авеню Q
По оригинална идея на Робърт Лопес и Джеф Маркс

Участват: Камен Асенов, Венцислава Асенова, Цветелин Павлов, Лилия Гелева, Павлета Семова, Мила Люцканова, Георги Георгиев - Антика, Със специалното участие на Рафи Бохосян в ролята на Гари Колман, и с участието на Ангел Николов - пиано
купи билет
Октомври
28
10.30, 12.00 и 17.00
50 мин.
Маугли
Маугли
По романа на Ръдиард Киплинг
Режисьор: Боньо Лунгов
Адаптация: Боньо Лунгов, Петър Ковачев
Постановка и музикална среда: Боньо Лунгов
Сценография и кукли: Ханна Шварц

Участват: Мариета Петрова, Елена Русалиева, Стоян Дойчев, Здравко Димитров, Нелла Хаджиева, Галина Савова, Румен Угрински, Любомир Генчев, Мариан Рангелов
купи билет
Октомври
29
10.30 и 12.00
55 мин.
Любопитното слонче
Любопитното слонче
По Ръдиард Киплинг
Сценична адаптация и постановка: Тодор Вълов
Сценография: Стефка Кювлиева
Музика: Елена Методиева

Участват: Мая Бежанска, Галина Савова, Елена Русалиева, Мариета Петрова, Камен Асенов, Георги Стоянов
купи билет
Партньори